Száz főt meghaladó létszámmal zajlott a Magyar Lógyógyász Állatorvosok Egyesületének hagyományos éves kongresszusa 2019 novemberének végén Balatonkenesén, és ismét azt a megtisztelő felkérést kaptam, a rendezvény krónikásaként beszámolót írjak a Magyar Állatorvosi Kamara szakmai és információs folyóirata, a Kamarai Állatorvos számára.
.
A koronavírus járvány árnyékában, amikor a mindennapjaink része lett a maszk és a gumikesztyű viselése, a legalább kétméteres védőtávolság, amikor kijárási korlátozások határozzák meg a mindennapjainkat és amikor megjósolni sem lehet, mikor mehetünk újra moziba, vagy épp egy hasonló konferenciára, ez a két nap olyan, mintha réges-rég történt volna…
A Lógyógyászati Kongresszus minden évben kitűnő szakmai programmal várja a résztvevőket, nem volt ez másként 2019 végén sem. De ennek ellenére több, mint egy átlagos kongresszus. Olyan program, amikor lovaink a hétköznapokban folyton rohanó állatorvosai nem a közös eseteiket beszélik meg kutyafuttában, hanem van idő végre a kiadós beszélgetésekre. Egy olyan rendezvény, ahol a rég nem látott ismerősök és barátok újra találkoznak. Egy olyan esemény, amire sok egyébként külföldön dolgozó lovas állatorvos is hazalátogat.
Remélem, hamarosan újra találkozhatok mindannyiukkal a következő kongresszuson…
Kapcsolódó írásaim:
Lovak sebkezelése a Kamarai Állatorvosban >>
Lótakarmányozás a Kamarai Állatorvosban >>
A főszerepben dr. Rózsás Janka >>
Interjú dr. Krajcsovics László lógyógyász specialistával >>
Csak egy kis olvasnivaLÓ – a Lógyógyászati Kongresszusról >>
Lóerőkkel a lovakért, avagy mindenki tehet azért, hogy a világ jobb hely legyen >>
Dr. Bába András: az első a szolgálat a ló és a lótartó érdekében >>
A Magyar Állatorvosi Kamara 20. születésnapjának margójára >>